Ubezpieczenie samochodu elektrycznego Zbąszyń

 

Do zakupu samochodów zasilanych prądem kierowców zniechęca nie tylko ich wysoka, ale również brak rozbudowanej infrastruktury dostosowanej do tego typu samochodów. Ubezpieczenie samochodu elektrycznego Zbąszyń również budzi wiele wątpliwości. Czy słusznie? Eksperci wyjaśniają.

Samochody elektryczne wyzwaniem dla zakładów ubezpieczeń

Należy pamiętać, że pojawienie się nowych typów pojazdów stanowi pewne wyzwanie dla ubezpieczycieli. Auta elektryczne oprócz wysokiej ceny charakteryzują się nie tylko wysoką ceną, ale również dużymi kosztami zakupu niektórych części i brakiem zamienników. Ponadto infrastruktura nie jest tak przystosowana do aut elektrycznych jak w innych częściach Europy. Do tych niedogodności zaliczyć możemy jeszcze nieliczne warsztaty, w których naprawiane są auta elektryczne. Pomimo tych niedogodności kierowcy coraz częściej rozważają zakup tego typu samochodu.

 

Ubezpieczenie samochodu elektrycznego Zbąszyń

Przy wyliczeniu składki na ubezpieczenie samochodu elektrycznego Oborniki ubezpieczyciel bierze pod uwagę kilka informacji dotyczących wieku kierowcy, stażu w prowadzeniu samochodu, miejsca zamieszkania, stanu aktualnie posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę, markę auta, jego model, moc, przebieg a także datę pierwszej rejestracji. W kwestii ubezpieczenia auto casco sytuacja wygląda nieco inaczej. Kluczowe znaczenie bowiem ma tutaj wartość auta, która znacząco wpływa na koszt autocasco. Należy jednak pamiętać, że to kierowcy powinni być głównym ogniwem przy ocenie ryzyka. To od nich zależy bowiem bezpieczeństwo na drogach. Ich wiedza, doświadczenie i zachowanie powinno być podstawowym kryterium w ocenie ryzyka.

 

Większe zapotrzebowanie na assistance

W przypadku aut napędzanych elektrycznie istnieje większe prawdopodobieństwo holowania. Taka sytuacja związana jest z wyczerpaniem się akumulatorów i brakiem możliwości doładowania auta.

 

Zadzwoń, sprawdź nas!

Już dziś sprawdź ile kosztuje ubezpieczenie samochodu elektrycznego w Zbąszyniu. Skontaktuj się z nami pod numerem 512 915 189. Doradzimy i dobierzemy polisę do Twoich indywidualnych potrzeb.