Szkolne NNW Zbąszyń

Nie należy bagatelizować ryzyka wystąpienia różnego typu zdarzeń. Szczególnie jeśli sytuacja dotyczy naszych dzieci, którym częściej przytrafiaj się wypadki typu złamanie, czy skręcenie kończyn. Na szkolnych boiskach co roku dochodzi do kilku tysiącu tego typu zdarzeń. Szkolne NNW Zbąszyń to ochrona jaką daje ubezpieczyciel jeśli naszym pociechom przytrafi się wypadek w szkole.

Do wypadków najczęściej dochodzi w szkole, na boiskach i w salach gimnastycznych. Kończą się one zazwyczaj złamaniami lub skręceniami kończyn.

 

Niskie sumy ubezpieczenia wpływają na bardzo niskie wypłaty odszkodowań

Krystyna Krawczyk z Biura Rzecznika Finansowego wyjaśnia zależność sumy ubezpieczenia od wysokości wypłacanego odszkodowania: „Przy zawieraniu umowy rodzice dostają informację, że suma ubezpieczenia wynosi np. 10 tys. zł. Po złamaniu przez dziecko ręki oczekują wypłaty właśnie takiej kwoty. Nie mają świadomości, że świadczenie za najczęściej zdarzające się drobne urazy to 1-5 proc. tej sumy, co przekłada się na wypłatę rzędu 100 czy 500 zł – mówi Krystyna Krawczyk z Biura Rzecznika Finansowego”.

 

Szkolne NNW Zbąszyń – indywidualna ochrona dla Twojego dziecka

Ochrona indywidulana w przeciwieństwie do polis tzw.: „grupówek” to wysokie sumy ubezpieczeń a także szeroki zakres ochrony. Ubezpieczenie NNW powinno chronić dziecko przez całą dobę, a nie tylko w czasie gdy przebywa w placówce oświatowej. Wraz z dorastaniem dziecka, gdy rośnie liczba jego szkolnych i pozaszkolnych aktywności. Ponadto sumy ubezpieczenia powinny być adekwatne do aktywności naszych pociech. Ochrona powinna „działać” nie tylko w szkole ale i w czasie zajęć pozalekcyjnych – w szkole jak i poza nią placówko. Polisa powinna też chronić dziecko jeśli te przebywa w domu, na podwórku, czy na przebywa na wakacjach. Odpowiednia ochrona powinna zapewniać nie tylko odszkodowanie ale i pomoc medyczną oraz i inne usługi assistance.

 

 Zasięg terytorialny równie ważny

Należy sprawdzić, czy polisa działa tylko na terenie Polski, czy również poza jej granicami. Zasięg terytorialny jest o tyle ważny, że nasze dziecko przebywająca na wakacjach za granicą jest wówczas odpowiednio chronione.

 

Szkolne NNW Zbąszyń – u nas najtaniej!

Jeśli interesuje Cię szkolne NNW Zbąszyń skontaktuj się z nami. Eksperci doradzą jaki zakres i suma ubezpieczenia będzie odpowiednią dla potrzeb Twojego dziecka. Zadzwoń!  512 915 189.