Ferie zimowe 2019 Zbąszyń– pamiętaj o ubezpieczeniu

Rodzice, którzy planują zimowe wyjazdy dla swoich pociech powinni  pamiętać przede wszystkim o ich bezpieczeństwie. Ubezpieczenie turystyczne jest niezbędnym elementem każdego wyjazdu. Czy ochrona typu „Szkolne NNW” wystarczy, czy EKUZ jest potrzebny? Eksperci wyjaśniają.

 

Ubezpieczenie szkolne NNW czy wystarczy?

Ochrona typu „szkolne NNW” daje ochronę ubezpieczeniową naszym dzieciom, jednak tego typu polisy mają zazwyczaj niższe sumy ubezpieczenie i o wiele węższy zakres ochrony niż indywidualne ubezpieczenie turystyczne. Oznacza to, że w razie niespodziewanego zdarzenia odszkodowanie będzie bardzo niskie. W związku z tym eksperci z SuperUbezpieczenia.pl radzą, by przed zagranicznym wyjazdem dzieci,  ubezpieczyć je dodatkowo w formie dodatkowego indywidualnego ubezpieczenia.

 

Ferie zimowe 2019 Oborniki: Co gwarantuje kompleksowe ubezpieczenie narciarskie?

Eksperci SuperUbezpieczenia.pl przypominają, że koszty związane m.in. z akcją ratunkową, transportem medycznym i leczeniem za granicą mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Posiadając polisę masz pewność, że za ewentualne koszty zapłaci Twój ubezpieczyciel. Wybierając się za granicę warto wykupić polisę, która gwarantuje kompleksową ochronę oraz pomoc w różnego typu awaryjnych sytuacjach.  Na stoku bowiem wcale nie trudno o wypadek.

 

Ubezpieczenie typu EKUZ nie jest wystarczającą formy ochrony

Wielu rodziców pyta czy podczas wyjazdów na zagraniczne ferie wystarczy ubezpieczenie wydawane przez polski NFZ. Owszem wystarczy, ale w przypadku transportu medycznego – ubezpieczenie już nie daje takiej ochrony. Poza tym tego typu ochroną działa w ten sposób, że osoby są traktowane tak samo jak obywatele państwa w którym akurat przebywamy. Należy pamiętać, ze w krajach Unii do publicznej służby zdrowia bardzo często się dopłaca – za ewentualny pobyt w szpitalu – to rodzice dziecka będą musieli ponieść te dodatkowe koszty.

 

Zadzwoń, sprawdź nas!

Chcesz otrzymać ofertę Ferie zimowe 2019 Zbąszyń? Skontaktuj się z naszymi ekspertami! Pomożemy w wyborze najtańszej polisy turystycznej w Twoim mieście. Czekamy na  Ciebie pod numerem: +48 512 915 189.